Sıkça Sorulan Sorular

Genel Bilgiler

Agrio Market Neden Farklı bir pazar yeri?

Agrio Market sürdürülebilirlik odaklı bir pazar yeridir. Satıcıları, ürün ve hizmetleri bu amaç etrafında denetler. Kriterlere uygun olan işlemler sıfır komisyon, düşük maliyetli pre-finansman gibi araçlar ile desteklenebildiği gibi makina ekipman projelerinde hibe ve destekler de söz konusudur.

Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SDGs) Nedir?

Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Birleşmiş Millet Üyesi ülkeler tarafından 2030 yılı sonuna kadar ulaşılması amaçlanan hedefleri içeren evrensel bir eylem çağrısıdır. İklim Değişikliğini Engellemek, Ekonomik Eşitsizliği, Açlık ve Yoksulluğu Ortadan Kaldırmak, Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Sağlamak, Nitelikli Eğitimi, Sorumlu Üretim ve Tüketimi yaygınlaştırmak gibi hedefler için gerçekleştirilen bu devletler üstü çağrı kurum ve kuruluşlarda Çevresel, Sosyal ve Kurumsal Yönetişim Etkenleri (ESG) açısından yapılan değerlendirmeler ile karşılık buluyor.

Sürdürülebilir Finans Kriterleri ve Bunlara Uyum Ne İfade Etmektedir?

Sürdürülebilir Finans kriterleri finans kuruluşlarına sendikatörler tarafından şart koşulan bazı denetim kriterleri ve kabul koşullarını tarif eder. Agrio, Kurumların Çevresel, Sosyal ve Kurumsal Yönetişim etkenleri (ESG) açısından sürdürülebilir tarım yatırımları yapabilmesinin önünü açarken otoriteler, finans kuruluşları, etki ve kalkınma fonları için denetlenebilir bir tarımsal finansman zinciri oluşturmaktadır. Agrio Market bu zincirin bir uzantısı olarak sisteme üye kurum kuruluşlar ile üreticilerin ihtiyaçlarını düşük maliyetli sürdürülebilir finans fonları ile desteklemek amacıyla kuruldu.

Satış ve Finansman

agriomarket.com Komisyon Geliri olmadan nasıl çalışıyor?

Agrio Market’in anlaşmalı olduğu kalkınma ve etki fonları benzeri yapılar sürdürülebilir tarım ve gıda güvenliği projeleri çerçevesinde bu platformda yapılan işlemleri desteklemektedir. Bu kapsamda kriterlere uygun olan işlemlerin aracılık maliyetleri, bazı durumlarda finansman maliyetleri de karşılanabilmektedir.

Hangi Satış İşlemlerinde Ödeme ve Hizmet Komisyonu Yoktur?

Sürdürülebilirlik kriterlerine uygun olan hizmet ve ürünlere ait işlemler ile tarafların desteklenen bir proje kapsamında faaliyet gösterdiği ödemelerde hizmet komisyonu bulunmamaktadır.

Alım Finansmanı ve Diğer Finansal Hizmetler Nasıl Çalışıyor?

Agrio’nun ödeme araçlarına üye olan alıcı ve satıcılar işlem öncesinde finansal hizmetlerden faydalanmak için başvuru yaparlar, Agrio market uzmanları tarafından değerlendirilen bu başvurular sonucunda özel finansal hizmetler teklif edilir. Bazı ürün ve hizmetler hali hazırda bu şekilde 0 komisyon ve hizmet bedeli ile satılmaktadır.
Soru ve Destek Talepleriniz için Bize Ulaşın

Ana Menü

× Agrio Market Online İletişim